عمومی, نقد و بررسی

معایب ام وی ام ۱۱۰ سه سیلندر

ام وی ام ۱۱۰ یا چری QQ‌ یک هاچ‌بک کوچک شهری از شرکت چری است که نخستین نسل آن از سال ۲۰۰۳ روی خط تولید قرار گرفت. این خودرو نمونه چینی هاچ‌بک محبوب کره‌ای یعنی دوو ماتیز است که این خودرو نیز در کشورمان حضور پررنگی داشت. ام وی ام ۱۱۰ از سال ۱۳۸۴ توسط مدیران خودرو به ایران وارد شد و تا سال ۱۳۹۵ روی خط تولید قرار داشت. این خودرو با ارزان‌ترین خودروهای بازار نظیر پراید به رقابت پرداخت، اما معایب ام وی ام ۱۱۰ مانع از آن شدند که این هاچ‌بک کوچک چینی بتواند در رقابت با حریفان ایرانی موفق ظاهر شود.

  • MVM 110 توسط مدیران خودرو با تیپ‌بندی رنگارنگی به بازار عرضه شد. مدل‌های مختلف این خودرو از پیشرانه‌های سه سیلندر یا چهار سیلندر بهره می‌بردند و حتی می‌توانستید این هاچ‌بک چینی را با گیربکس اتوماتیک نیز سفارش دهید. با این وجود گستردگی معایب ام وی ام ۱۱۰ باعث شد تا این خودرو آن طور که انتظار میرفت در بازار داخلی موفق ظاهر نشود. این خودرو در ابتدا به واسطه شهرت خوب دوو ماتیز در کشورمان به دوو ماتیز چینی ملقب شد و مشتریان زیادی را از گروه جوانان و بانوان به سوی خود جلب کرد، با این وجود در گذر زمان و درک تفاوت کیفی میان ام وی ام ۱۱۰ و دوو ماتیز، مشتریان از این خودرو روی‌گردان شدند.
  • ارائه شرایط منعطف فروش نقطه قوت اصلی MVM 110 در مقابل سایر رقبای داخلی بود که به این خودرو کمک کرد تا در ابتدای ورود به بازار فروش موفقی داشته باشد. بدون شک اگر این شرایط فروش متنوع نبود، ام وی ام ۱۱۰ نمی‌توانست حضور خوبی در ایران داشته باشد و زمینه برای توسعه سبد محصولات مدیران خودرو فراهم نمی‌گردید. شرایط فروش اقساطی مدیران خودرو با گذشت ۱۵ سال از ورود این شرکت به حوزه خودروسازی ایران همچنان پابرجاست و به مصرف‌کنندگان ایرانی امکان داده تا از خودروهای روز کشور چین بهره‌مند شوند

دیدگاهتان را بنویسید